Medycyna Chińska

podążaj za intuicją...

Medycyna Chińska
Ludzie myślą , że nie trzeba im nauk Skoro tyle informacji jest dostępnych na skinienie Ale wiedza to więcej niż informacja. Tylko mądry podróżuje szybko.

Medycyna Chińska

Tradycyjna Medycyna Chińska traktuje chorobę jako zakłócenie stanu równowagi organizmu. Homeostaza organizmu ludzkiego to zdaniem medycyny chińskiej równowaga i harmonia pomiędzy poszczególnymi funkcjami ciała (np. równowaga pomiędzy aktywnością pięciu głównych organów pełnych: nerek, wątroby, serca, śledziony-trzustki, płuc), jak i równowaga pomiędzy organizmem człowieka, a jego otoczeniem. Tradycyjna medycyna chińska opisuje i doradza, jak tę równowagę utrzymywać i zachowywać, a w przypadku jej utraty i zaburzenia (objawiających się chorobą organizmu) – jak ją przywrócić.

Na indywidualnej wizycie stawiam diagnozę z pulsu, języka i twarzy oraz wywiadu przeprowadzonego z pacjentem na temat dolegliwości lub choroby. Uzgadniamy odpowiednią terapię starannie dobranymi ziołami, dietą lub akupunkturą. Wizyta trwa około godziny, czasami więcej, w zależności od stanu pacjenta.