Energia Reiki

podążaj za intuicją...

Energia Reiki

Dotyk może być najsilniejszym z lekarstw.

Energia Reiki

Reiki jest systemem leczenia energią i wspomagania ciała na wszystkich poziomach w celu przywrócenia organizmowi równowagi. Samo słowo Reiki jest różnie tłumaczone, ale najczęstszym jego tłumaczeniem jest „złoty deszcz” lub „deszcz energii”. Reiki to system istniejący od tysięcy lat. Był wykorzystywany przez mnichów i uzdrowicieli w różnych kulturach i zakątkach świata. Mocniej pojawił się w zachodniej cywilizacji około 100 lat temu dzięki odkryciom i propagowaniu dr. Usui pochodzącego z Japonii.

Reiki polega na przekazywaniu energii pacjentowi poprzez nakładanie rąk w różnych pozycjach na ciele. System reiki bazuje na podobnych założeniach, jak inne gałęzie wschodniej medycyny (np. ayurweda czy medycyna chińska), czyli uznaje, że zdrowie oznacza harmonię zarówno w człowieku (jego ciele, umyśle i duchu), jak i w jego otoczeniu. Choroba powstaje zaś w wyniku braku owej harmonii, bądź też jej zaburzenia. Jeśli chodzi o ciało (według wschodniej medycyny ożywiane przez nieustanne krążenie energii życiowej przez specjalne kanały – meridiany), zaburzenie może powstać np. przez zastanie się energii, zablokowanie meridianu, przez niezrównoważenie obiegu między poszczególnymi narządami lub między ciałem a otoczeniem.

Istnieją 3 stopnie Reiki. Na 1 stopniu uczeń dostaje inicjacje od mistrza, który otwiera uśpione kanały energetyczne, aby uczeń swobodnie mógł z nich korzystać w celu pomocy sobie i innym. Należy zaznaczyć, że terminu „mistrz reiki” używa się nie w znaczeniu „mistrz duchowy”, a raczej „mistrz-rzemieślnik”, czyli po prostu nauczyciel. Reiki nie jest bowiem religią, ani formą kultu, a mistrz nie wymaga od ucznia podporządkowania czy uznania swojej duchowej wyższości. Jego rola sprowadza się do samego aktu inicjacji, przekazania wiedzy teoretycznej, a następnie nauczenia i przećwiczenia odpowiednich technik. Każdy człowiek ma potencjał w sobie do uzdrawiania, trzeba tylko to uruchomić, a następnie pracować nad tym.

Zajęcia trwają 2 dni w tym czasie uczymy się robić zabiegi sobie i innym (praca z energetyką). Po skończeniu 1 stopnia można swobodnie rozwijać swoje możliwości. Na zajęcia potrzebne są: luźny strój, kocyk, ewentualnie mała poduszka. Drugi i trzeci stopień to nauka bardziej zaawansowanych technik.